Habenda

Wypoczynek na łonie natury

Trzeba by chyba zacząć od nazwy...
bo często o nią pytacie...

Habenda oznacza małą posiadłość, niewielki majątek i od tego wszystko się zaczęło..W latach siedemdziesiątych moja przyszła teściowa jechała konno po okolicznych polach i w oddali dostrzegła nasz obecny dom, który już wtedy miał ponad sto lat...To była miłość od pierwszego wejrzenia...do lasów...jeziora....strumienia z rakami...i absolutnej dziczy!!! Trzy lata później spędzała już tu każdą wolną chwilę...

Kilkanaście lat później zakochał się w Sarbsku jej syn, Maciek i porzucił dla niego wielkie miasto. A ponieważ równie mocno pasjonował go windsurfing to wpadł na pomysł żeby to jakoś połączyć...i tak powstała Habenda...W 1988 roku przyjechał tu na ciągniku pierwszy domek...Dziś już go nie ma, ale miejsce jest piękne jak wtedy.

W 1999 roku ja przyjechałam tu na wakacje i również zakochałam się w tym miejscu...i nie tylko w nim...i...po dwóch latach już tu mieszkałam!!!

 

Historia Habendy to opowieść o kilku osobach

zakochanych w tym samym miejscu na końcu świata...

Habenda to nasze miejsce na ziemi, kawałek raju wśród lasów i pól, otoczony wodami. Mamy tu przecież jezioro Sarbsko i morze. Mamy plaże dzikie i spokojne, szerokie i bez tłumów. Mamy ciszę jakiej nie zaznacie prawie nigdzie na Wybrzeżu. Mamy przestrzeń, którą chcemy się z Wami podzielić..

Od ponad dwudziestu lat rozwijamy to miejsce starając się przede wszystkim nie utracić jego naturalnego piękna.

Dlatego wciąż nie ma u nas betonowych chodników a dzieciaki biegają boso...Dlatego nasze domki stoją swobodnie wśród drzew i nadal bronimy się przed wydzielonymi strefami dla przyczep...

Dlatego również jedyną muzyką jaką u nas usłyszycie jest odgłos przyrody...

Habenda sprzed dwudziestu lat to dwa pierwsze domki i kawałeczek kempingu, dziś zajmujemy obszar ponad trzech hektarów i wciąż się rozwijamy!!!

Maciek zimą buduje domki a latem szkoli na desce windsurfingowej, a ja próbuję zająć się wszystkim na lądzie i gotować dla Was w tawernie nad wodą.

Pozostaje Wam do nas przyjechać i sprawdzić jak nam to idzie...

Zapraszamy do naszych domków, które od tej zimy będzie można wynająć przez cały rok!!!!

Zapraszamy do Habendy, naszego miejsca na ziemi, które może okazać się Waszym wakacyjnym rajem!!!...

Magda Borowska

Kontakt

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania

Email

habenda@windsurfing-habenda.pl

Adres

Sarbsk, ulica Jeziorna 17, 84-352 Wicko

Zadzwoń

Magda: 507 116 419
Maciek 502 542 064